Turnuvanın Ardından

 

 

 

 

Bir turnuvayı bitirmenin mutlu yorgunluğu içindeyiz.

Önce yorgunluk... Yaklaşık 1 aydır turnuva salonunun hazırlanmasından konuklarımızın kalacak yerlerinin ayarlanmasına kadar oldukça yoğun bir çalışma dönemi geçirdik.

Turnuva organizasyonunu üstlenmiş olan ADD Malkara Şubesinin Yönetim Kurulu üyelerinden arkadaşlar ve Malkaralı satranççılarla, değişik yerlerden gelen sporcu ve ailelerini ağırlamanın onurunu yaşıyoruz.

 


Kocaeli Turgut Reis Satranç Kulübünden 7 öğrenci ve aileleri, gece yarısı uykulu gözlerle araçlarından  inerken yaşadığım onuru anlatamam.. Yada FIDE ustası, 2 kez Türkiye Birinci olmuş, TSF Eski Asbaşkanlarından Ateş Ülker Hocamı turnuva salonunda bütün heybetiyle görünce...

Çorludan 2 araçla turnuvamıza katılan ÇOSEM, Çorlu Satranç Merkezi üyelerini, hem de bu sefer Anneler ve Çocukları aynı turnuvada,aynı masalarda görmenin güzelliğini... Çorludan, her turnuvamıza önemli destek veren Nejdet Dizman Hocamı,Burgazdan Rafet Hocamı, Keşandan Şerif Hocayı, değerli eşlerini..

Bütün bunların ne kadar büyük mutluluk getirdiğini ve bütün yorgunluğu aldığını söyleyebilirim..

Malkara'da Satrancın gelişmesinde çok önemli desteği bulunan, Kültür Sarayındaki Satranç Eğitim Merkezini tahsis eden ve çok değerli katkılarda bulunan Malkara Kaymakamı Sayın Nahsen Badeli'ye Malkaralı Satranççılar adına teşekkür ediyorum.

Festival etkinlikleri içersinde yer alan turnuvamızın ödülleri Malkara Belediyesi tarafından karşılanmıştır.Malkara Belediye Başkanı Sayın Salih Keskin ve değerli Komite üyelerine teşekkür ediyorum..

Aşağıdaki satırlar,turnuvaya katılan bir konuğumuzun görüşleri,yorumunu sizlere bırakıyorum.

"Kaymakam bey ile Belediye Başkanının törene gelmesi her türlü takdirin üzerindedir.Hele Belediye Başkanının bu sıcak günde resmi giysi ile gelmesine söyleyecek söz bulamıyorum.Yanılmıyorsam Başkan 2005 deki törene de gelmişti.Kaymakam ve Belediye Başkanının maddi veya manevi destekleri Malkara için bir şanstır.
          Belediye Başkanı,Trakya'nın kültürlü insanlarını temsil eden bir örnektir.Önceki yıl Keşan Belediye Başkanınında da benzer meziyetleri olduğunu hissetmiştim.Bu 2 Başkan,klasik politikacı tipini değil,aydın,ileri görüşlü,Satrancı tanıyan kültürlü insan tipini temsil etmektedir."

 

Turnuvanın organizasyonundan yürütülmesine çok önemli desteklerde bulunan Tekirdağ Satranç İl Temsilcisi Süreyya Üner hocama ve Şaban Kurban hocama teşekkür ediyorum.

 

Sporcu ve ailelerinin konaklamalarını sağlayan Yurtkur MalkaraYurdu Müdürü Sayın Salih Porsuk'a konuklarımız adına teşekkür ediyorum..Yurt ve konaklama için yorumları blogumuzda görebilirsiniz..

 

Turnuva süresince salonlarını bize açan ve yardımlarını esirgemeyen Malkara Kültür Sarayı yönetici ve çalışanlarına teşekkür ediyorum.. 

 

Bir teşekkür de Atatürkçü Düşünce Derneği Malkara Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Mihriban Bozkurt ve Fahri Çelik hocama..

Özel işlerini bırakarak çok değerli katkılarda bulundular.

 

Tabi en büyük teşekkür ilçemizden, Çanakkaleden, Edirneden, Çorludan, Tekirdağdan, İstanbuldan, Keşandan, Kocaeliden, Lüleburgazdan, Şarköyden turnuvaya katılan sporcu ve ailelerine…

Sonuçta 116 sporcunun katıldığı turnuva önemli bir sorun olmadan sonuçlandı..

  

Bu arada blogdaki yorumlara birkaç yanıt yazayım..

Öncelikle turnuva tarihi, Festival kapsamında belirleniyor. Kötü biz tesadüfle İstanbul Feshane turnuvasıyla çakışıyor ama tarihte bizim yapabileceğimiz bir şey yok.. Önümüzdeki yıl Feshane Turnuvasının tarihini değiştirmeye çalışıcaz artık…

Turnuva süresinin 2 gün olması, özellikle çalışanlar açısından gerekli.. Bu yıl cumartesi gününü biraz sıkıştırdık ama pazar günü daha rahat geçti. 3 gün olması iyi olur ama dediğim gibi katılımı etkileyebilir..

UKD için olumlu bir haber.. katılımcılarımız  http://ukd.tsf.org.tr/index.php adresine girip hesaplanmayı bekleyen turnuvalara bakarlarsa turnuvamızın hesaplanmayı bekleyen turnuvalar arasında olduğunu göreceklerdir..

 

Gelecek turnuvalarda daha güzel ortamlarda bulunmak dileğiyle…

                                                

Kemal Akalın

 

resimler

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !